یواس نیوز اند ورلد ریپورت؛  U.S.News & World Report در سال ۲۰۱۶، برای ششمین سال متوالی، دَش دایت DASH Diet یا “رژیم غذایی متوقف کردن فشار خون” را به عنوان بهترین رژیم غذایی موجود، در رتبه بندی خود معرفی کرد. دش دایت توسط پزشکان و متخصصان تغذیه در انیستیتوی ملی سلامت ِ قلب و عروق آمریکا__ برای کاهش و کنترل فشار خون و چربی خون بالا__ ارائه شده است. اساس این رژیم، محدود کردن چربی، گوشت قرمز و شکر است و این اقلام توسط مواد مغذی دیگری نظیر غلات، گوشت پرندگان، مغزهای خوراکی و لبنیات کم چربی جایگزین می شود.

اساس این رژیم، محدود کردن چربی، گوشت قرمز و شکر است و این اقلام توسط مواد مغذی دیگری نظیر غلات، گوشت پرندگان، مغزهای خوراکی و لبنیات کم چربی جایگزین می شود.

خوراکی های اصلی دش دایت

متخصصان انیستیتوی ملی سلامت ِ قلب و عروق، ضمن بررسی ۳۸ رژیم غذایی مورد استقبال در آمریکا، تاکید می کنند، رژیم غذایی هر فرد بر اساس نیازها و بیماری های احتمالی او تعیین می شود، اما در مجموع “رژیم غذایی متوقف کردن فشار خون” برای اغلب مردم سودمند است و ضمن کنترل وزن و دریافت مواد مغذی مورد نیاز از اغلب بیماری های شایع و مزمن پیشگیری می کند. رژیم غذایی MIND که ترکیبی از دش دایت و رژیم غذایی مردم حاشیه مدیترانه است، در رتبه دوم قرار می گیرد. در رژیم MIND میوه، سبزیجات و ماهی به DASH اضافه شده و تمرکز آن بر سلامت مغز و ذهن است.

رژیم غذایی MIND که ترکیبی از دش دایت و رژیم غذایی مردم حاشیه مدیترانه است، در رتبه دوم قرار می گیرد. در رژیم MIND میوه، سبزیجات و ماهی به DASH اضافه شده و تمرکز آن بر سلامت مغز و ذهن است.

یواس نیوز اند ورلد ریپورت یکی از مجله‌های خبری-تحلیلی آمریکا است که در حوزه‌های سیاست، اقتصاد و سلامت خبررسانی می‌کند. در سال‌های اخیر عمده شهرت یواس نیوز به خاطر ارائه رتبه‌بندی های معتبر دانشکده ‌های پزشکی، بیمارستان‌ها و تمهیدات بهداشتی- درمانی در آمریکا است.

Tagged with →  
Share →

پاسخی بگذارید

Web Analytics