مقام های بهداشتی انگلستان، یک اپلیکشن رایگان به نام شوگر اسمارت را برای پایش و اندازه گیری میزان شکر روزانه آنها در اختیار والدین گذاشته اند. بر اساس آمار دیده بان سلامت بریتانیا، مصرف شکر در مردم آن کشور بسیار بیشتر و تقریبا سه برابر میزان توصیه شده در هرم استاندارد غذایی است.

این اپلیکشین بارکد مواد خوراکی را اسکن می کند و به میزان شکر آن را بر حسب وزن و حجم، با طرح های گرافیکی ساده قابل فهم، روی صفحه تلفن به نمایش می گذارد. مصرف کنندگان می گویند، گاهی از میزان شکر و قند موجود در مواد غذایی شوکه میشوند و بهترین مثال آن را  قوطی های نوشابه می دانند که به اندازه ۱۵ حبه قند کوچک یا ۹ حبه قند بزرگ، شکر خالص دارند.

 

اپلیکیشن شوگر اسمارت یا قند هوشمند

اپلیکیشن شوگر اسمارت یا قند هوشمند

دکتر آلیسون تدستون، مدیر اداره کنترل چاقی و سلامت غذایی بریتانیا می گوید، تقریبا نیمی از کودکان زیر ۸ سال انگلیسی، دندان های پوسیده دارند و حدود یک سوم از کودکان زیر ۱۱ سال چاق هستند. او تأکید می کند، ما واقعا به راه هایی نیاز داریم که به این عادت خطرناک پایان بدیم.

 

مقام های بهداشتی انگلستان می گویند کودکان بین ۴ تا ۱۰ ساله انگلیسی به طور میانگین سالیانه ۲۲ کیلوگرم یعنی تقریبا نصف وزن خودشون، شکر می خورند و حالا آنها امیدوارند این اپلیکیشن جدید چشم مردم رو به روی واقعیت باز کند.   

در بریتانیا؛ هزینه بهداشتی تحمیل شده از چاقی، سالیانه ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار آمریکاست و مقام های بهداشتی می گویند اگر شیوه مؤثری اتخاذ نشود این رقم تا سال ۲۰۵۰ دو برابر خواهد شد.

 

Share →

پاسخی بگذارید

Web Analytics