اف دی ای، FDA اداره نظارت بر امور غذا و دارو در آمریکا، محدودیت های جدیدی بر دستورالعمل مصرف ترامادول و مسکن های کدئین دار افزود و تجویز این رده از داروها را کلأ به کودکان زیر ۱۲ سال ممنوع کرد. اف دی ای، دلیل این ممنوعیت را افزایش خطر مرگ ناشی از مسمومیت و اعتیاد کودک در بزرگسالی عنوان کرد.

اف دی ای، FDA اداره نظارت بر امور غذا و دارو در آمریکا، محدودیت های جدیدی بر دستورالعمل مصرف ترامادول و مسکن های کدئین دار افزود و تجویز این رده از داروها را کلأ به کودکان زیر 12 سال ممنوع کرد. اف دی ای، دلیل این ممنوعیت را افزایش خطر مرگ ناشی از مسمومیت و اعتیاد کودک در بزرگسالی عنوان کرد.

مسکن های مخدر

متخصصان سلامت در اداره نظارت بر امور غذا و دارو در آمریکا تاکید می کنند که این ترکیبات از طریق تأثیر بر مرکز تنفس در مغز، موجب وقفه تنفسی و مرگ می شوند و والدین باید ضمن مشاوره با پزشک کودک، از دادن داروهای حاوی ترامادول و کدئین به کودکانشان خودداری کنند.

کارشناسان این سازمان با تذکر اینکه لازم است روی بسته داروهای حاوی کدئین و ترامادول نسبت به خطرات احتمالی آن تاکید بیشتری شود اظهار داشتند: مادران در دوران شیردهی نیز باید از مصرف این داروها خودداری کنند زیرا احتمال دارد از طریق شیردهی مقداری از این ترکیبات را به نوزاد خود انتقال دهند.

این ترکیبات از طریق تأثیر بر مرکز تنفس در مغز، موجب وقفه تنفسی و مرگ می شوند و والدین باید ضمن مشاوره با پزشک کودک، از دادن داروهای حاوی ترامادول و کدئین به کودکانشان خودداری کنند.

ترامادول دارویی است که مصرف آن تنها برای تسکین درد در افراد بزرگسال تایید شده و همچنین داروهای حاوی کدئین اغلب بدون نسخه پزشک فروخته می‌شوند. اکنون سازمان غذا و داروی آمریکا نسبت به مصرف این داروها در کودکان زیر ۱۲ سال هشدار داده است.

سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۴ میلادی در این کشور نزدیک به یک میلیون و ۹۰۰ هزار کودک ۱۸ ساله و کمتر از داروهای حاوی کدئین و نزدیک به ۱۶۷ هزار کودک از داروی حاوی ترامادول مصرف کرده‌اند.

Share →

پاسخی بگذارید

Web Analytics