امروز دهم آذر، اول دسامبر، روز جهانی ایدز است. سازمان جهانی بهداشت و سایر نهادهای ملی و بین المللی سلامت، در این روز؛ با شعار “به صفر رساندن موارد جدید آلودگی و مرگ” بر ضرورت دسترسی همه افراد مبتلا، به دارو و خدمات درمانی ایدز تأکید می کنند. در حال حاضر ۳۷ میلیون نفر در جهان با ویروس اچ آی وی زندگی می کنند، اما تقریبآ ۱۶ میلیون نفر از آنها به داروهای ضد رترو-ویروسی دسترسی دارند.

روز جهانی ایدز- ۱۰ آذر ۱۳۹۴

روز جهانی ایدز- ۱۰ آذر ۱۳۹۴

روز جهانی ایدز، یک فرصت بین المللی برای جلب نظر و مشارکت مردم و نهادهای بهداشتی به هدف کنترل و حذف بیماری ایدز در سراسر جهان است. میشل سیدیبه، مدیر اجرایی برنامه اچ آی وی ایدز سازمان ملل متحد توقف روند رو به افزایش ایدز که از سال ۲۰۱۰ آغاز شده  یک سرآغاز درست و دستاورد چشمگیر تلاش های متخصصان بهداشتی و مردم می داند.

در همین حال، کشورهای جهان هر کدام راهی به سوی هدف به صفر رساندن ایدز انتخاب کرده اند، در چین،  فعالان مبارزه با بیماری رواج باورهای غلط را  مانع مهمی در مبارزه با بیماری می دانند و دولت آن کشور تعهد کرده تا نظام آموزشی را متحول کند.

 

ایموجی کاندوم، عرضه شده از سوی شرکت دوراکس به مناسبت روز جهانی ایدز

ایموجی کاندوم به مناسبت روز جهانی ایدز

 

صاحبان کسب و کار نیز راه حل های ابتکاری و جالبی برای ای روز ارائه کرده اند. شرکت دوراکس که از تولید کنندگان شناخته شده و پرفروش کاندوم است امسال ایموجی این محصول را روانه دنیای الکترونیک کرده و کسانی که در برقراری ارتباط با یکدیگر، صورتک ها را جایگزین واژه ها می کنند، از این پس می توانند در مواقع لزوم ایموجی کاندوم را به یکدیگر تکست کنند.

Share →

پاسخی بگذارید

Web Analytics