دهم آذر ۱۳۹۴ برابر با اول دسامبر ۲۰۱۵، روز جهانی ایدز است. سازمان جهانی بهداشت و سایر نهادهای ملی و بین المللی سلامت، در این روز؛ با شعار “به صفر رساندن موارد جدید آلودگی و مرگ” بر ضرورت دسترسی همه افراد مبتلا، به دارو و خدمات درمانی ایدز تأکید می کنند. در حال حاضر ۳۷ میلیون نفر در جهان با ویروس اچ آی وی زندگی می کنند، اما تقریبآ ۱۶ میلیون نفر از آنها به داروهای ضد رترو-ویروسی دسترسی دارند.

 این روز  یک فرصت بین المللی برای جلب نظر و مشارکت مردم و نهادهای بهداشتی به هدف کنترل و “به صفر رساندن موارد جدید آلودگی و مرگ” در سراسر جهان است. میشل سیدیبه، مدیر اجرایی برنامه اچ آی وی-ایدز سازمان ملل متحد توقف روند رو به افزایش ایدز که از سال ۲۰۱۰ آغاز شده  یک سرآغاز درست و دستاورد چشمگیر تلاش های متخصصان بهداشتی و مردم می داند.

همچنین بونو وکس (Bono Vox) ستاره پر آوازه موسیقی پاپ، به مناسبت اول دسامبر،  روز جهانی ایدز، فراخوان منحصر به فردی را آغاز کرد.

آل استار ایدز کمپین all-star AIDS campaign که قرار است فردا، سه شنبه و به مناسبت روز جهانی ایدز آغاز شود، از مردم دعوت می کند تا با اهدای ۱۰ دلار به سازمان خیریه ی قرمز یا رِد RED، شانس خود را برای به دست آوردن یک جایزه رویایی بیازمایند.

بونو وکس ستاره پر آوازه موسیقی پاپ، به مناسبت اول دسامبر، روز جهانی ایدز، فراخوان منحصر به فردی را آغاز کرد.

آل استار ایدز کمپین  all-star AIDS campaign که قرار است فردا، سه شنبه و به مناسبت روز جهانی ایدز آغاز شود، از مردم دعوت می کند تا با اهدای ۱۰ دلار به سازمان خیریه ی قرمز یا رِد RED، شانس خود را برای به دست آوردن یک جایزه رویایی بیازمایند.

برنده جایزه بخت آن را دارد که یک روز را با ستارگان مشهور هنر، ورزش و سرگرمی بگذراند و از سوی آنها مورد قدر دانی قرار بگیرد

کمپانی نایکی از مشارکت کنندگان بزرگ فراخوان بونو بود.

جایزه RED برای این مشارکت خیرخواهانه،  گذران یک روز کامل با ستارگان مشهور هنر و سرگرمی جهان است. برنده جایزه بخت آن را دارد که همراه مریل استریپ روی فرش قرمز رژه برود، با جورج کلونی به گفتگو بنشیند و از سوی او مورد قدر دانی قرار بگیرد و از محل فیلمبرداری فیلم پرآوازه Game of Thrones یا “بازی تاج و تخت” بازدید کند.

مجله تایم، در سال ۲۰۰۶ بونو را در لیست یکصد شخصیت تأثیرگذار جهان قرار داد. او دارای باورها و فعالیت های انساندوستانه‌ای است که از جمله می‌توان به فراهم کردن امکانات درمانی برای بیماران فقیر مبتلا به ایدز اشاره کرد.

Share →

پاسخی بگذارید

Web Analytics