آلفابت، کمپانی مالکِ گوگل و شرکت تحقیقات دارویی گلاسکو اسمیت، با یک سرمایه گذاری ۷۱۴ میلیون دلاری، بخش بیوالکترونیک خود را به نام گالوانی Galvani Bio-electronics پایه گذاری کردند. بیوالکترونیک، شاخه‌ای از علم الکترونیک است که با تولید داروهای خاص و دستگاه‌های الکترونیکی کوچکی که درون بدن قرار می‌دهند، به درمان بیماری ها کمک می کند. این داروها ترکیباتی هستند که قادرند با ابزارهای کوچک و قابل رصد، سیگنال های الکتریکی بدن را دنبال کرده و به درمان بیماری های مزمن بپردازند. گفتنی است که نام این شرکت از اسم دانشمند ایتالیایی قرن هجدهم لوئیجی آلویسیو گالوانی از پیشگامان علم بیوالکتریک گرفته شده است. او اولین فردی بود که کشف کرد ماهیچه های قورباغه مرده را می توان با استفاده از شوک الکتریکی، فعال کرد.

آلفابت، کمپانی مالکِ گوگل، و شرکت تحقیقات دارویی گلاسکو اسمیت، با یک سرمایه گذاری ۷۱۴ میلیون دلاری، بخش بیوالکترونیک خود را به نام گالوانی Galvani Bio-electronics پایه گذاری کردند. بیو الکترونیک، شاخه‌ای از علم الکترونیک است که با تولید داروهای خاص و دستگاه‌های الکترونیکی کوچکی که درون بدن قرار می‌دهند، به درمان بیماری ها کمک می کند.

هدف کمپانی گالوانی در مرحله نخست، تمرکز بر ساخت ابزار های دقیق مینیاتوری است تا بتوانند به درمان بیماری های مزمن، اختلالات التهابی و بیماری های متابولیک و غدد درون ریز مانند دیابت نوع ۲ کمک کند. آلفابت و گلاسکو اسمیت می گویند، پس از شروع بکار گالوانی، شما می توانید دنیایی را تصور کنید که در آن خبری از آرتریت روماتوئید، کرون، آسم، چاقی، لوپوس و آلزایمر نیست.

مرحله بعدی پروژه آنها ساخت بیو داروها، با بهره گیری از تبحر این دو کمپانی بزرگ است. گلاسکو اسمیت از مدت ها پیش تحقیق بر روی بیو داروها را برای درمان بیماری هایی همچون آرتروز و آسم آغاز کرده بود، و وریلی شاخه علوم زیستی گوگل، نیز تجربه بسیار و کارنامه موفقی در حوزه توسعه وسایل الکترونیکی بسیار کوچک و با مصرف برق ناچیز دارد،

وقتی دانش ما به آنجا رسید که بدانیم چگونه سلول عصبی هدف مولوکولی را کنترل می کند، قادر هستیم تا از طریق نورو تکنولوژی، عصب را کنترل و مولوکول را تحت فرمان درآوریم و این فرآیند پیچیده از طریق یک ابزار الکترونیک ساده اعمال می شود. ابزاری که با تغییر امواج الکترونیکی سلول های عصبی، روند التهاب و بیماری زایی را متوقف کند.

شمایی از ساز و کار فن آوری بیو الکترونیک

طبق بیانیه مطبوعاتی GSK مقر اصلی «گالوانی» در انگلستان خواهد بود و مجتمع تحقیقاتی ثانویه ای نیز در سن فرانسیسکو تأسیس می شود که هدف اصلی آن «تحقیق، توسعه و تجاری سازی» علم بیوالکترونیک خواهد بود.

متخصصان بیو الکترونیک می گویند، طب بیو الکترونیک، در حقیقت محل اتصال و در هم آمیختگی پزشکی و تکنولوژی است، زیرا سه حوزه بزرگ علم نورو ساینس، الکتروبیولوژی و نورو- تکنولوژی را زیر یک چتر آورده و موفق به ساخت ابزاری شده که از طریق تحریک سیستم عصبی و ارسال سیگنال های ایجاد شده، تعداد زیادی از بیماری ها را درمان کند.

 

شرکت آلفابت پیش از این با شرکت جانسون و جانسون برای ساخت تجهیزات روباتیک مخصوص جراحی همکاری کرده بود.

 

Share →

پاسخی بگذارید

Web Analytics