پژوهشگران مرکز کنترل، پژوهش و آموزش مبارزه با دخانیات در کالیفرنیا می گویند، استفاده از سیگارهای الکترونیکی یا ای- سیگارت احتمال ترک سیگار را ۲۸ درصد کاهش می دهد. استعمال دخانیات عامل اصلی مرگ های زودرس در جهان است و اگر فردی سیگار را پیش از ۴۰ سالگی ترک کند، احتمال مرگ زودرس او تقریبا از بین می رود.

استفاده از سیگارهای الکترونیکی یا ای سیگارت، در سال گذشته، در میان دانش آموزان دبیرستانی  ۳ برابر شده است.

رشد نگران کننده استفاده از ای- سیگارت در نوجوانان

نتیجه این پژوهش که در بخش بیماری های تنفسی مجله پزشکی لنست منتشر شد، حاصل گردآوری اطلاعات ۳۸ تحقیق در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ است که هزاران فرد سیگاری را به مدت دو سال تحت بررسی قرار داده اند. پژوهشگران می گویند، ای سیگارت حاوی میزان زیادی نیکوتین است، اما استفاده از آن در فضاهای سر بسته و مراکزی که استعمال دخانیات ممنوع است، مجاز شمرده می شود. به همین دلیل فرد دائما به نیکوتین دسترسی دارد و انگیزه ای برای ترک آن پیدا نمی می کند.

پیش تر نیز مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا گفته بود استفاده از سیگارهای الکترونیکی یا ای سیگارت، در میان دانش آموزان دبیرستانی ۳ برابر شده و پیشنهاد ممنوعیت مصرف این فرآورده را در مکان های سربسته و افراد زیر ۱۸ سال کرده بود.

ای سیگارت، یک پمپ الکترونیکی مولد بخار است که مایعی مرکب از نیکوتین و طعم دهنده های شیمیایی را تبدیل به قطرات ریز و قابل استنشاق می کند.

 

 

Share →

پاسخی بگذارید

Web Analytics