پژوهشگران می گویند، اغلب خانواده ها سلامت کودکان نوپا و پیش دبستانی را با دو اقدام رایج به خطر می اندازند، و هر دوی این اقدام ها هم از آشپزخانه شروع می شود، یکی در آشپزخانه منازل و دیگری در آشپزخانه رستوران ها!

نتیجه یک بررسی مشترک در دانشگاه هاروارد و جانز هاپکینز، بر اساس تحلیل آمارهای مراجعه به اورژانس، نشان داد که در یک دوره ۳ ساله از سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳/ ۲۸۰۰۰ هزار کودک بدلیل سوختگی چشم با مواد شیمیایی به اورژانس آورده شده اند. تقریبا نیمی از این کودکان بین یک تا دو ساله بودند و آسیب چشم آنها تا آخر عمر باقی می ماند یا خطر ایجاد گلوکوم یا آب سیاه را در بزرگسالی بالا می برد. داده ها حاکی از آنست که در اغلب موارد، محلول های شوینده زیر ظرفشویی آشپزخانه نگهداری می شدند که بسادگی برای کودکان قابل دسترس بود....

محلول های شوینده زیر ظرفشویی

نتیجه یک بررسی مشترک در دانشگاه هاروارد و جانز هاپکینز، بر اساس تحلیل آمارهای مراجعه به اورژانس، نشان داد که در یک دوره ۳ ساله از سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳, بیست و هشت هزلر  هزار کودک بدلیل سوختگی چشم با مواد شیمیایی به اورژانس آورده شده اند، سوختکی با وایتکس و اسپری های حاوی آمونیاک یا سایر شوینده هایی که برای نظافت حمام و آشپزخانه، استفاده می کنیم. داده ها حاکی از آنست که در اغلب موارد، محلول های شوینده زیر ظرفشویی آشپزخانه نگهداری می شدند که بسادگی برای کودکان قابل دسترس بود.

محققان نیویورکی با مطالعه سفارش غذایی ۵۰۰ کودک در رستوران های نیویورک دریافتند، حذف نوشابه ۱۷۹ کالری که سر سوزنی ارزش غذایی هم ندارد، از هر وعده غذای کودک کم می کند. علاوه بر آن غذاهای پکیجی، بطور متوسط بجز نوشابه، ۲۰ گرم شکر یا ۸۰ کالری اضافه در دسرهایشان دارند. پژوهشگران می گویند، همین کالری هاست که در مجموع، کودکان را نسل به نسل چاق تر کرده است.

بسته های مخصوص فست فود برای کودکان

در بررسی دیگر، محققان دانشگاه نیویورک، غذاهای فست فود و بسته بندی شده مخصوص کودکان یا پکیجی را که معمولا یک اسباب بازی هم به آن اضافه می کنند، عامل خطر برای سلامت کودکان معرفی شده است…

با تماشای گزارش ویدیویی در جریان جزییات بیشتر قرار خواهید گرفت.

 

 

Share →

پاسخی بگذارید

Web Analytics