داروهایی برای آینده، عنوان دو خبر جداگانه در تازه های دنیای پزشکی است، نخست اینکه، پژوهشگران دانشگاه وار ویک  بریتانیا اعلام کردند، برچسب پوستی بروفن را هر چه زودتر روانه بازار خواهند کرد. و دیگر آن که، تیم مهندسی پزشکی دانشگاه کارولینای شمالی، موفق به تولید پچ یا برچسب های پوستی انسولین برای درمان بیماران مبتلا به دیابت شدند.

تی ای پی آی نام این برچسب های پوستی نازک و شفاف است که داروی ضد درد آی بیو پروفن یا بروفن را مستقیما به محل درد وارد می کند. قرص بروفن اغلب موجب درد و سوزش سر دل می شود و پچ این عارضه را ندارد.

پچ بروفن، بصورت مداوم و بدون وقفه، دارو را به مدت ۲۴ ساعت به محل درد می رساند.

برچسب پوستی بروفن

 

دکتر دیوید هادلتون، متخصص شیمی دارویی در دانشگاه وارویک می گوید: ” تقریبا ۳۰ درصد حجم این برچسب آی بیو پروفن است و ظاهر آن هم شبیه چسب های معمولی زخم است. دارو از منطقه زیر برچسب، مستقیما به پوست نفوذ می کند. و تاثیری مشابه داروی خوراکی ایجاد می کند.”

 

از سوی دیگر، تیم مهندسی پزشکی دانشگاه کارولینای شمالی نیز می گوید، پچ های انسولینی تولید کرده اند که قابلیت تنظیم دقیق انسولین خون را در همه بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ و ۲ خواهد داشت. پچ های انسولین؛ علاوه بر دقت و قابلیت اعتماد، عوارض جانبی تزریق شامل درد، عفونت، ترس و امتناع خصوصا در کودکان، نیازمندی به سرنگ و وسایل ضد عفونی، و خطر فراموش شدن را ندارد.

 

Share →

دیدگاهتان را بنویسید

Web Analytics